Miscanthus sinensis C spring¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 3 |
| Material Count | 2 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 39546 |
| Triangle Count Applied | 39546 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 2.2056832313537598 m |
| Height | 1.5075421333312988 m |
| Width | 2.243587017059326 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| All Observations | 216 locations |
| Native Observations | 73 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class | Liliopsida |
| Family | Poaceae |
| Genus | Miscanthus |
| Order | Poales |
| Species | Miscanthus sinensis |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class En | Monocots |
| Family En | Grasses |
| Genus En | Silvergrasses |
| Order En | Grasses, sedges, cattails, and allies |
| Species En | Chinese silver grass |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Bq Animation Type | Wind-Low-Vegetation |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 3fc2c9a5-c80c-468f-958f-12f159ce6c92 |
| Polygoniq Addon | botaniq |
| Introduced In | [7, 2, 0] |