Carex testacea B spring¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 2 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 43360 |
| Triangle Count Applied | 43360 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 2.3262243270874023 m |
| Height | 1.2465994358062744 m |
| Width | 2.3635261058807373 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| All Observations | 16 locations |
| Native Observations | 9 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class | Liliopsida |
| Family | Cyperaceae |
| Genus | Carex |
| Order | Poales |
| Species | Carex testacea |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class En | Monocots |
| Family En | Sedges |
| Genus En | True sedges |
| Order En | Grasses, sedges, cattails, and allies |
| Species En | Orange new zealand sedge |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Bq Animation Type | Wind-Low-Vegetation |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | bbdebeff-35a1-4fff-9f48-9ba383745bd4 |
| Polygoniq Addon | botaniq |
| Introduced In | [7, 2, 0] |