Carex pensylvanica D spring¶

Tags¶
Spring variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 2 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 53760 |
| Triangle Count Applied | 53760 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 2.2096099853515625 m |
| Height | 1.530281901359558 m |
| Width | 2.1878910064697266 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| All Observations | 30 locations |
| Native Observations | 30 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class | Liliopsida |
| Family | Cyperaceae |
| Genus | Carex |
| Order | Poales |
| Species | Carex pensylvanica |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class En | Monocots |
| Family En | Sedges |
| Genus En | True sedges |
| Order En | Grasses, sedges, cattails, and allies |
| Species En | Pennsylvania sedge |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Bq Animation Type | Wind-Low-Vegetation |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 844ae7aa-325d-468d-a85b-1dc1f6dd433d |
| Polygoniq Addon | botaniq |
| Introduced In | [7, 2, 0] |