Carex pensylvanica B spring¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 2 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 50800 |
| Triangle Count Applied | 50800 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.683218002319336 m |
| Height | 0.7981978058815002 m |
| Width | 2.6740453243255615 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| All Observations | 30 locations |
| Native Observations | 30 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class | Liliopsida |
| Family | Cyperaceae |
| Genus | Carex |
| Order | Poales |
| Species | Carex pensylvanica |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class En | Monocots |
| Family En | Sedges |
| Genus En | True sedges |
| Order En | Grasses, sedges, cattails, and allies |
| Species En | Pennsylvania sedge |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Bq Animation Type | Wind-Low-Vegetation |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | ef40e3e0-7c27-4424-be4b-5eac52eb3656 |
| Polygoniq Addon | botaniq |
| Introduced In | [7, 2, 0] |