Calamagrostis arenaria G spring¶

Tags¶
Spring variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 2 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 35280 |
| Triangle Count Applied | 35280 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.2577282190322876 m |
| Height | 1.3962538242340088 m |
| Width | 1.8691158294677734 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| All Observations | 121 locations |
| Native Observations | 62 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class | Liliopsida |
| Family | Poaceae |
| Genus | Calamagrostis |
| Order | Poales |
| Species | Calamagrostis arenaria |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class En | Monocots |
| Family En | Grasses |
| Genus En | Reedgrasses |
| Order En | Grasses, sedges, cattails, and allies |
| Species En | European marram grass |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Bq Animation Type | Wind-Low-Vegetation |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | b7f68186-b586-4eb6-9e2c-9e60cf04e4ba |
| Polygoniq Addon | botaniq |
| Introduced In | [7, 2, 0] |