Bromus carinatus B spring¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 3 |
| Material Count | 2 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 73110 |
| Triangle Count Applied | 73110 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.6867039203643799 m |
| Height | 1.122092843055725 m |
| Width | 1.7050232887268066 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| All Observations | 69 locations |
| Native Observations | 33 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class | Liliopsida |
| Family | Poaceae |
| Genus | Bromus |
| Order | Poales |
| Species | Bromus carinatus |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Class En | Monocots |
| Family En | Grasses |
| Genus En | Bromes |
| Order En | Grasses, sedges, cattails, and allies |
| Species En | California brome |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Bq Animation Type | Wind-Low-Vegetation |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | c5a65317-1514-4487-9ac4-aa8efb79c0ed |
| Polygoniq Addon | botaniq |
| Introduced In | [7, 2, 0] |