Piper playing at the shrine 1910¶

Tags¶
Figural Portrait Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 54321 |
| Triangle Count Applied | 54321 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3259392976760864 m |
| Height | 1.1733810901641846 m |
| Original Height | 117.0 m |
| Original Width | 0.0 m |
| Width | 0.34521394968032837 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1910 |
| Artwork Content Description | stone sculpture piper cloaked playing pipe standing before shrine niche saint relief |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Modernism |
| Artwork Title | Piper Playing at the Shrine |
| Attributed To | Wojcik |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | fc5dd483-df0e-43e8-a9d3-d9c62d5cb4c5 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/54 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |