Prophet Simeon 1850¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 119996 |
| Triangle Count Applied | 119996 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.2665987014770508 m |
| Height | 1.408218502998352 m |
| Original Height | 133.0 m |
| Original Width | 0.0 m |
| Width | 0.45353448390960693 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1850 |
| Artwork Content Description | standing bearded prophet statue, full-figure, pleated robe, cap, solemn expression |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Romanticism |
| Artwork Title | Prophet Simeon |
| Attributed To | Wnek |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | c7b5ca44-e1e6-436c-9471-c0c42f0b3a6c |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2254 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |