Rearing Horse 1900¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 2 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 55932 |
| Triangle Count Applied | 55932 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.10665032267570496 m |
| Height | 0.20455682277679443 m |
| Original Depth | 23.0 m |
| Original Height | 20.5 m |
| Original Width | 12.0 m |
| Width | 0.1257462352514267 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1900 |
| Artwork Content Description | Rearing horse bronze sculpture pedestal dynamic musculature realistic |
| Artwork Medium | Metal |
| Artwork Style | Romanticism |
| Artwork Title | Rearing Horse |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | fce9fddf-f536-4de4-a6c7-3a63e7f7edfa |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/rearing-horse-9e3bf0e876364988b171f165548735fd |
| Introduced In | [1, 0, 0] |