Portrait of Carl Jacobsen 1900¶

Tags¶
Portrait variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 399998 |
| Triangle Count Applied | 131998 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.33377835154533386 m |
| Height | 0.730000376701355 m |
| Original Height | 73.0 m |
| Width | 0.46979981660842896 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Denmark |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1900 |
| Artwork Content Description | marble bust male portrait mustache beard formal suit lapel button pedestal realistic |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Portrait of Carl Jacobsen |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 1b3503d9-4200-449b-91b2-bb3151e93710 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2206 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |