Ehrengrab Johannes Benk 1914¶

Tags¶
Figural Portrait variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 92154 |
| Triangle Count Applied | 92154 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.2840125560760498 m |
| Height | 2.2950422763824463 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 1.575799822807312 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1914 |
| Artwork Content Description | seated allegorical female figure draped robes holding medallion relief portrait funerary marble statue |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Ehrengrab Johannes Benk |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 09e64d7e-7182-4238-8a78-aae8564251c1 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/ehrengrab-johannes-benk-d33712df3716461bba26a589711b8ec5 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |