Bust of Franciszek Xawery Pusowski 1920¶

Tags¶
Portrait variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 12042 |
| Triangle Count Applied | 12042 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.253409743309021 m |
| Height | 0.42030173540115356 m |
| Original Height | 42.0 m |
| Original Width | 32.0 m |
| Width | 0.3307568430900574 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1920 |
| Artwork Content Description | stone bust male mustache closed eyes realistic classical plinth inscription Pusłowski |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Bust of Franciszek Xawery Pusłowski |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | e85a8158-92fd-4645-80d0-80c16c1a0d21 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2852 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |