Asklepios 1900¶

Tags¶
Animal Artistic Nudity Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 925447 |
| Triangle Count Applied | 92543 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4423729479312897 m |
| Height | 1.357771873474121 m |
| Original Height | 70.0 m |
| Original Width | 70.0 m |
| Width | 0.5361194610595703 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1900 |
| Artwork Content Description | Classical male statue draped cloth staff entwined serpent Asclepius bronze patina pedestal |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Asklepios (Asclepius) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 61d9f4c3-1ffe-4c45-997e-a432628a44dc |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/1764 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |