Hungarian Grey with Herdsman 1883¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 185474 |
| Triangle Count Applied | 185474 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.9456981420516968 m |
| Height | 1.5395193099975586 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 2.1994788646698 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1883 |
| Artwork Content Description | stone sculpture herdsman, Hungarian Grey ox, staff, yoke, realistic drapery, pastoral composition |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Hungarian Grey with Herdsman |
| Attributed To | Schmidgruber |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | bb8d10b9-4fed-4acb-aa56-e9bbf711b36e |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/ungarisches-steppenrind-6c6b19d0a86e472a968c4fbad8a45636 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |