Putto on Fish 1924¶

Tags¶
Animal Artistic Nudity Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 121324 |
| Triangle Count Applied | 121324 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5912412405014038 m |
| Height | 1.0025064945220947 m |
| Original Height | 100.0 m |
| Width | 0.4046493172645569 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1924 |
| Artwork Content Description | putto child nude standing fish, round base, bronze patina, playful |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Style | Rococo |
| Artwork Title | Putto on Fish |
| Attributed To | Adam Phol |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 407354f2-ee08-4dc2-9b09-4e0461c8afc6 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/putto-auf-fisch-8ba656b736a54a24904d163c7097c3c9 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |