Franz Schubert 1872¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 477421 |
| Triangle Count Applied | 477421 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.8009836673736572 m |
| Height | 4.227245807647705 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 1.5009267330169678 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1872 |
| Artwork Content Description | seated male statue composer Schubert, draped robes, pedestal relief panel, monumental stone sculpture |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Monument to Franz Schubert (Schubertdenkmal) |
| Attributed To | Carl Kundmann |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 4bf19815-300b-4a2f-8fc1-58ce1cc6c001 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/franz-schubert-b4eb34d7b8da4dbe95fa9fecfd4c1eee |
| Introduced In | [1, 0, 0] |