Thukydides 1896¶

Tags¶
Artistic Nudity Portrait variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 149077 |
| Triangle Count Applied | 149077 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 2.941132068634033 m |
| Height | 3.4118449687957764 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 2.0125293731689453 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1896 |
| Artwork Content Description | marble seated bearded male draped cloth partial nudity historical figure pedestal |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Thucydides (Thukydides) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 3945fd61-9c34-46e4-abf2-5956b7b18831 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/thukydides-688f9cc6e2dd4b0aa38344bf0e59b770 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |