Portrait Study 1913¶

Tags¶
Portrait variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 12952 |
| Triangle Count Applied | 12952 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.32540905475616455 m |
| Height | 0.4903300106525421 m |
| Original Depth | 33.0 m |
| Original Height | 54.0 m |
| Original Width | 54.0 m |
| Width | 0.5021594166755676 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1913 |
| Artwork Content Description | marble bust female head tilted eyes closed serene long wavy hair rough textured base |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Modernism |
| Artwork Title | Portrait Study |
| Attributed To | Hochman |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | b003740b-0e15-441a-b9ec-ef8adb88604a |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/401 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |