On the way 1906¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 288821 |
| Triangle Count Applied | 288821 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5049484968185425 m |
| Height | 0.5099924802780151 m |
| Original Depth | 41.0 m |
| Original Height | 51.0 m |
| Original Width | 93.0 m |
| Width | 0.941954493522644 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1906 |
| Artwork Content Description | bronze sculpture two horses mounted rider rocky base flowing drapery dynamic realism |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Modernism |
| Artwork Title | On the Way |
| Attributed To | Goralczyk |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 6c06b123-bbd1-42a0-8c43-466fde24bb7a |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2437 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |