Portrait of Zofia Potocka 1875¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 35521 |
| Triangle Count Applied | 35521 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3016209602355957 m |
| Height | 0.4898924231529236 m |
| Original Height | 49.0 m |
| Original Width | 49.0 m |
| Width | 0.3995562195777893 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1875 |
| Artwork Content Description | marble bust elderly woman bonnet bow detailed facial features realistic portrait |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Romanticism |
| Artwork Title | Portrait of Zofia Potocka |
| Attributed To | Gadomski |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 977a9880-2a64-47e9-b923-dd7da5253fac |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/18 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |