Fiaker 1937¶

Tags¶
Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 169906 |
| Triangle Count Applied | 169906 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.7690331935882568 m |
| Height | 2.617239475250244 m |
| Original Height | 200.0 m |
| Width | 0.7720587253570557 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1937 |
| Artwork Content Description | male statue tipping hat standing round pedestal full-length realistic figure |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Style | Modernism |
| Artwork Title | Fiakerdenkmal |
| Attributed To | Josef Engelhart |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | d98758da-76dd-49f3-bb25-fd85c95baaab |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/fiaker-denkmal-9b919637405e4e31af2e652a5f6ceb41 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |