Julius Caesar 1900¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 123252 |
| Triangle Count Applied | 123252 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.7057452201843262 m |
| Height | 2.2440078258514404 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 1.401726245880127 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1900 |
| Artwork Content Description | marble seated male figure toga Roman leader chair drapery realistic classical |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Julius Caesar |
| Attributed To | Beyer |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 0e3a70d2-5d39-4f51-a61e-b3d10db1fa05 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/julius-casar-802edad501a94f9c99b84c4c33d376b7 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |