Taking down of the cross 1260¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 399251 |
| Triangle Count Applied | 399251 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.2196892946958542 m |
| Height | 0.940000057220459 m |
| Original Height | 94.0 m |
| Original Width | 172.0 m |
| Width | 1.8301500082015991 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1260 |
| Artwork Content Description | stone relief lunette deposition Christ corpse mourners draped robes sorrowful gestures |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | Taking Down of the Cross |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 2f63f09a-787c-4d22-9d5a-de632cc334e1 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2351 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |