Presentation in the Temple 1265¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 393053 |
| Triangle Count Applied | 393053 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.272277295589447 m |
| Height | 0.9699999690055847 m |
| Original Height | 97.0 m |
| Original Width | 97.0 m |
| Width | 1.0085971355438232 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1265 |
| Artwork Content Description | stone relief, Presentation in Temple, Flight into Egypt, Virgin with Child, priests, draped figures, Gothic |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | Presentation in the Temple and Flight into Egypt |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 97ca23ad-c62d-4250-b0e0-17220908df23 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2033 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |