Ibis 664¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 8 |
| Material Count | 2 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 19082 |
| Triangle Count Applied | 19082 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.12131959199905396 m |
| Height | 0.10602164268493652 m |
| Original Height | 8.4 m |
| Width | 0.05365560203790665 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Egypt |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 664 |
| Artwork Content Description | bronze ibis sculpture, rectangular base, stylized bird, long curved beak, webbed feet, aged patina |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Title | Ibis |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 06e5be2e-4540-408e-acab-d4e714fab57c |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/1200 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |