Francis of Assisi 1448¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400000 |
| Triangle Count Applied | 120000 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5688108205795288 m |
| Height | 1.5199249982833862 m |
| Original Depth | 56.0 m |
| Original Height | 152.0 m |
| Original Width | 56.0 m |
| Width | 0.5690466165542603 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1448 |
| Artwork Content Description | white marble statue Saint Francis Assisi friar robe book tonsure standing pedestal 15th-century |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | Saint Francis of Assisi |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 7e2f840e-f480-40e6-b54a-82018ada21cb |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1959 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |