Christ on the crucifix 1445¶

Tags¶
Portrait Religious variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400018 |
| Triangle Count Applied | 120004 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.31661146879196167 m |
| Height | 0.4799628257751465 m |
| Original Depth | 30.0 m |
| Original Height | 48.0 m |
| Original Width | 38.0 m |
| Width | 0.4055670499801636 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1445 |
| Artwork Content Description | marble bust Christ crown thorns bowed head long hair beard bare shoulders |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | Christ on the crucifix |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 84794c96-1d7c-4095-b78f-bb4a41f5052f |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1648 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |