Casimir the Great 1380¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 70162 |
| Triangle Count Applied | 70162 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.20885132253170013 m |
| Height | 1.040152668952942 m |
| Original Depth | 23.0 m |
| Original Height | 104.0 m |
| Original Width | 37.0 m |
| Width | 0.36159592866897583 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1380 |
| Artwork Content Description | standing crowned king statue scepter armor cloak stone medieval 14th-century |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | Statue of Casimir III the Great (Kazimierz III Wielki) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 02042946-b45d-4033-b7a1-ad375076eae6 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2846 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |