Head of a bearded Man 1312¶

Tags¶
Portrait variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 2 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 399960 |
| Triangle Count Applied | 199980 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.13990382850170135 m |
| Height | 0.23220017552375793 m |
| Original Depth | 13.5 m |
| Original Height | 17.5 m |
| Original Width | 12.0 m |
| Width | 0.13779547810554504 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1312 |
| Artwork Content Description | marble bust bearded man intense expression curly hair deep-set brows carved pedestal |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | Head of a Bearded Man |
| Attributed To | Giovanni Pisano |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 5a5194a2-0619-4ebe-a0aa-a6a848bb7aaa |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KMS5962 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |