Clock of Hungarian hussar 1791¶

Tags¶
Damaged Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 2 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 116357 |
| Triangle Count Applied | 34907 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.1612759828567505 m |
| Height | 0.7000954151153564 m |
| Original Depth | 15.0 m |
| Original Height | 70.0 m |
| Original Width | 22.0 m |
| Width | 0.23521971702575684 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1791 |
| Artwork Content Description | painted wood hussar figure table clock belly-dial standing rectangular base worn paint |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Table clock in the shape of a Hungarian hussar |
| Attributed To | Zabydrowic |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | fcea204f-d48e-43bf-bef1-eb5f6c8cbcde |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/37 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |