Man of Sorrows 1650¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 221962 |
| Triangle Count Applied | 221962 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.6232816576957703 m |
| Height | 4.968559741973877 m |
| Original Height | 500.0 m |
| Width | 0.6310232877731323 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1650 |
| Artwork Content Description | tall stone column, standing male religious statue, crown-thorns, wounds visible, 17th-century Baroque |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Man of Sorrows |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 998969a3-aeaf-4882-911c-8ebd2e4bff26 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/schmerzensmann-a541551c5e27433cbc236dd4997dc9f8 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |