Chinese imperial guardian lion 1750¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 7 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 337090 |
| Triangle Count Applied | 33708 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.0958934873342514 m |
| Height | 0.23324891924858093 m |
| Original Depth | 19.0 m |
| Original Height | 23.0 m |
| Width | 0.18787553906440735 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | China |
| Location Of Origin | 3 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1750 |
| Artwork Content Description | ceramic ink dish shaped Chinese guardian lion with small cub, carved decorative motifs |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Title | Ink dish in the shape of a Chinese imperial guardian lion with a small cub |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 28d91cbc-c478-4ef8-a985-2ca403b6e70a |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2489 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |