Captain Moritz Hartmann 1700¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400021 |
| Triangle Count Applied | 200009 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3319436311721802 m |
| Height | 0.8650962710380554 m |
| Original Depth | 35.0 m |
| Original Height | 86.5 m |
| Original Width | 66.0 m |
| Width | 0.6659098863601685 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Germany |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1700 |
| Artwork Content Description | marble bust male subject, large curled wig, ornate military sash, decorative breastplate, draped cloak |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Bust of Captain Moritz Hartmann |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | c62d121b-3c66-4588-82ef-ec704cf959ff |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2071 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |