Hebe 1816¶

Tags¶
Figural variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400014 |
| Triangle Count Applied | 200006 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5600223541259766 m |
| Height | 1.5629549026489258 m |
| Original Height | 156.0 m |
| Width | 0.5410407781600952 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Denmark |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1816 |
| Artwork Content Description | marble statue female draped classical cupbearer Hebe cup ewer standing plinth |
| Artwork Medium | Plaster |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | Hebe |
| Attributed To | Bertel Thorvaldsen |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | aa42666d-d83d-4778-9b8f-d1f6bc731446 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2918 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |