Allegory of Water 1700¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 226027 |
| Triangle Count Applied | 226027 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.5563403964042664 m |
| Height | 1.9271957874298096 m |
| Original Height | 200 m |
| Width | 0.9068690538406372 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Austria |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1700 |
| Artwork Content Description | marble allegorical sculpture two draped figures pouring water basin pedestal relief |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Allegory of Water |
| Attributed To | Giovanni Stanetti |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | ee0959e2-d690-43e1-a5fc-d7bffd0d288a |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/allegorie-wasser-06cac67a52e149e499cb8e0498c11c88 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |