Bust of a Cardinal 1685¶

Tags¶
Portrait Religious variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400002 |
| Triangle Count Applied | 200000 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3453078269958496 m |
| Height | 0.8349852561950684 m |
| Original Depth | 36.0 m |
| Original Height | 83.5 m |
| Original Width | 73.5 m |
| Width | 0.6180986762046814 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1685 |
| Artwork Content Description | bust cardinal mitre cassock buttoned robe moustache goatee long hair pedestal marble baroque 1685 |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Bust of a Cardinal |
| Attributed To | Ottoni |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 4982a402-0cdc-405c-aae3-e10569e02031 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/DEP46 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |