St Martin of Tours 1500¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 47208 |
| Triangle Count Applied | 47208 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.25768283009529114 m |
| Height | 1.200000286102295 m |
| Original Height | 120.0 m |
| Original Width | 42.0 m |
| Width | 0.42973339557647705 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1500 |
| Artwork Content Description | bishop mitre crozier, saint figure, kneeling supplicant, flowing drapery, Gothic Kraków workshop, 1500 |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | St. Stanislaus (St. Martin of Tours?) |
| Attributed To | Workshop of Kraków |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 455fa5a5-9603-4e70-b7b6-45cef185d388 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/pl/lista-obiektow/184 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |