Saint Peter the Apostle 1650¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 82561 |
| Triangle Count Applied | 82561 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.6127632856369019 m |
| Height | 1.9204405546188354 m |
| Original Height | 192.0 m |
| Width | 0.7707701921463013 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1650 |
| Artwork Content Description | polychrome wooden statue bearded saint draped robes holding skull book standing pedestal |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Saint Peter the Apostle |
| Attributed To | Workshop of Kraków |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 38958588-2235-4a82-acb5-cc9ebebde741 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2333 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |