Saint Longinus 1775¶

Tags¶
Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 149458 |
| Triangle Count Applied | 149458 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.478460431098938 m |
| Height | 1.5100706815719604 m |
| Original Height | 151.0 m |
| Original Width | 0.0 m |
| Width | 0.7485784292221069 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1775 |
| Artwork Content Description | gilded polychrome wooden Saint Longinus sculpture standing Roman armor cloak raised arm |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Rococo |
| Artwork Title | Saint Longinus |
| Attributed To | workshop |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 9d059945-6972-4d23-b9dc-d19832447fd0 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2401 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |