Pieta 1700¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 669890 |
| Triangle Count Applied | 133977 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3434147834777832 m |
| Height | 0.5506885647773743 m |
| Original Depth | 17.0 m |
| Original Height | 55.0 m |
| Original Width | 29.0 m |
| Width | 0.2859847843647003 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Germany |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1700 |
| Artwork Content Description | white marble sculpture seated draped figure dynamic flowing robes ornate base |
| Artwork Medium | Ceramic |
| Artwork Style | Baroque |
| Artwork Title | Pieta |
| Attributed To | Kandler |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 3ee90ed0-ac20-4c6d-bcc3-20dfc4fdacff |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/pieta-1e3b55b9180a4cc0873978c4a45f7e33 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |