Surprised 1800¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 149418 |
| Triangle Count Applied | 149418 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3732268214225769 m |
| Height | 1.3399999141693115 m |
| Original Height | 134.0 m |
| Original Width | 134.0 m |
| Width | 0.3959771990776062 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | France |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1800 |
| Artwork Content Description | female neoclassical sculpture, partially draped, arms crossed, surprised expression, pedestal |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Style | Neoclassicism |
| Artwork Title | La Surprise (Surprised) |
| Attributed To | Jean-Antoine Houdon |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | a8edfa27-5863-4afb-896e-46d876e4234a |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/2851 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |