St John the Baptist 1500¶

Tags¶
Figural Religious variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 398921 |
| Triangle Count Applied | 199459 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.183738574385643 m |
| Height | 0.9499784708023071 m |
| Original Depth | 23.0 m |
| Original Height | 95.0 m |
| Original Width | 41.0 m |
| Width | 0.4129640460014343 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1500 |
| Artwork Content Description | marble relief Saint John Baptist draped figure shell-niche Renaissance Andrea Bregno |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Style | Renaissance |
| Artwork Title | Saint John the Baptist |
| Attributed To | Andrea Bregno |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 1f7bf730-0907-45cc-b91c-2431d1695dc3 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/DEP35 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |