Gothic reliquary herm 1500¶

Tags¶
Damaged Portrait Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 44996 |
| Triangle Count Applied | 44996 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.14711163938045502 m |
| Height | 0.38000917434692383 m |
| Original Height | 38.0 m |
| Original Width | 25.0 m |
| Width | 0.24524039030075073 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Poland |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 1500 |
| Artwork Content Description | stone bust, bearded male, reliquary herm, Gothic, workshop Biecz, central crack, damaged base |
| Artwork Medium | Wood |
| Artwork Style | Gothic |
| Artwork Title | Gothic Reliquary Herm |
| Attributed To | Workshop of Biecz |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 5b187d84-581e-421a-9256-df88942c9997 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://muzea.malopolska.pl/en/objects-list/321 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |