Woman grinding flour kneeling 2400BCE¶

Tags¶
Artistic Nudity Figural variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 6 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 199984 |
| Triangle Count Applied | 99992 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4351968765258789 m |
| Height | 0.2649814486503601 m |
| Original Height | 26.5 m |
| Original Width | 42.0 m |
| Width | 0.13328619301319122 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Egypt |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -2400 |
| Artwork Content Description | kneeling woman grinding grain saddle-quern statue white stone exposed breasts ancient |
| Artwork Medium | Stone |
| Artwork Title | Kneeling Woman Grinding Flour |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 401fe866-1456-455c-80e6-22e0da6337f6 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2228 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |