Wolf 450BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 399967 |
| Triangle Count Applied | 79993 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.642605721950531 m |
| Height | 0.9399287700653076 m |
| Original Depth | 144.0 m |
| Original Height | 94.0 m |
| Original Width | 65.0 m |
| Width | 1.531236171722412 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Italy |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -450 |
| Artwork Content Description | bronze she-wolf sculpture standing base ancient Etruscan-Roman realistic anatomy |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Title | Capitoline Wolf (Lupa Capitolina) |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 67181e8f-0481-4965-bb43-538e7d5da6f5 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS837 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |