Tjairy and Hathor 1100BCE¶

Tags¶
Damaged Figural Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 61376 |
| Triangle Count Applied | 61376 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.7778105735778809 m |
| Height | 1.2707302570343018 m |
| Original Depth | 74.0 m |
| Original Height | 127.0 m |
| Original Width | 52.0 m |
| Width | 0.5268914699554443 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Egypt |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -1100 |
| Artwork Content Description | Egyptian limestone standing figure, headdress, shrine pillar, Hathor face, worn surface |
| Artwork Medium | Stone |
| Artwork Title | Tjairy and Hathor |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | ba77650c-c658-49f8-ae8b-afe8c6f32f6f |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/beeld-van-tjairy-en-hathor-734bbbc58413454887e10ecb4f56878a |
| Introduced In | [1, 0, 0] |