The Wild Boar 300BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400052 |
| Triangle Count Applied | 200026 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 1.4379723072052002 m |
| Height | 1.369896411895752 m |
| Original Depth | 93.0 m |
| Original Height | 137.0 m |
| Original Width | 154.0 m |
| Width | 1.5724523067474365 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -300 |
| Artwork Content Description | white marble sculpture reclining wild boar rectangular base detailed fur |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Title | The Wild Boar |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 4bfd8afd-0dbd-4dff-9d54-7296617cb871 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS2157 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |