Thai Buffalo Vessel 1000BCE¶

Tags¶
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 5 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 15998 |
| Triangle Count Applied | 15998 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4564065933227539 m |
| Height | 0.3804505467414856 m |
| Original Depth | 18.0 m |
| Original Height | 33.0 m |
| Original Width | 38.0 m |
| Width | 0.2293252944946289 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Thailand |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -1000 |
| Artwork Content Description | tripod buffalo-shaped ceramic vessel, painted geometric motifs, earthenware, surface wear |
| Artwork Medium | Ceramic |
| Artwork Title | Thai Buffalo Vessel |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 39890626-4277-4a36-8105-f43f59ec0c7c |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://sketchfab.com/3d-models/thai-water-buffalo-vessel-c-1000-bce-6865dfe0972f46f2ba133ebc9e993fd8 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |