Priapus with beard 100BCE¶

Tags¶
Portrait Religious variant full
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 205800 |
| Triangle Count Applied | 102900 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.3086078464984894 m |
| Height | 0.629957377910614 m |
| Original Height | 63.0 m |
| Width | 0.4166126847267151 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Greece |
| Location Of Origin | 1 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | -100 |
| Artwork Content Description | white marble bust bearded male cloth headband downward gaze classical deity Priapus |
| Artwork Medium | Bronze |
| Artwork Title | Priapus with Beard |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 6970d49a-5305-4043-b47a-3058e6974819 |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/KAS1516 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |