Portrait of Marcus Aurelius 200¶

Tags¶
Portrait variant full variant lite
Parameters¶
| Parameter | Value |
|---|---|
| Image Count | 4 |
| Material Count | 1 |
| Object Count | 1 |
| Triangle Count | 400054 |
| Triangle Count Applied | 200026 |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Depth | 0.4144638180732727 m |
| Height | 1.0735641717910767 m |
| Width | 0.837938129901886 m |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Country Of Origin | Rome |
| Location Of Origin | 6 locations |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dated To | 200 |
| Artwork Content Description | marble bust male curly hair draped toga classical Roman portrait on plinth |
| Artwork Medium | Marble |
| Artwork Title | Portrait of Marcus Aurelius |
| Bpy.Data.Version | 4.2.67 |
| Copyright | © 2018- polygoniq xyz s.r.o. |
| License | Royalty Free |
| Mapr Asset Id | 94709cbb-8e7d-46e1-a289-330f94ebfdfc |
| Polygoniq Addon | aesthetiq |
| Source Link | https://open.smk.dk/en/artwork/image/DEP455 |
| Introduced In | [1, 0, 0] |